چاپ        ارسال به دوست

تلفات 500 میلیون کیلوواتی سالانه برق در غرب استان مازندران

        مهندس فرح زاد از تلفات 500 میلیون کیلوواتی سالانه برق در غرب استان مازندران خبر داد . 
     در دیدار مهندس فرح زاد با خبرنگاران غرب مازندران با بیان اینکه ميزان تلفات سالانه انرژي برق در غرب مازندران 500 ميليون كيلو وات ساعت بوده و نیمی از تلفات مربوط به برق های غیر مجاز و دستکاری کنتور می باشد نقش خبرنگاران را در اطلاع رسانی ، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی استفاده صحیح انرژی برق  به مردم بسیار چشمگیر دانست .
      مدير عامل شركت توزيع برق غرب مازندران با اشاره به اينكه عواقب سرقت برق متوجه مردم خواهد شد افزود: اگر كساني كه به صورت غير قانوني و غير مجاز از برق مصرف مي كنند و يا از پشت كنتور برق مي گيرند بايد توسط مردم به شركت برق اطلاع داده شود تا با آنان برخورد شود. 
      فرح زاد با اشاره به قانون جديد برخورد با افراد متخلف گفت: در حال حاضر چند گروه آموزش ديده و شناسنامه دار جهت بازديد و بازرسي لوازم اندازه گیری به نقاط مختلف غرب مازندران اعزام شده که به محض رؤیت افراد متخلف ، ضمن تهیه صورتجلسه نسبت به تشكيل پرونده قضایی  و برخورد قاطع با خاطیان اقدام خواهد شد. 
      وی گفت:  امسال در مقایسه با سال قبل در غرب مازندران افزایش 10 درصدی برق را شاهد هستیم و در سال گذشته براي كاهش خاموشي ها 700 ميليون تومان تجهيزات جهت پايداري و مقاوم سازي شبكه های برق غرب استان خريداري شد. 
      مدير عامل شركت توزيع برق غرب مازندران با اشاره به اينكه 558 هزار مشترك در غرب استان وجود دارد خاطر نشان كرد: از اين تعداد 83 درصد خانگي،3.4 درصد عمومي، 1.4 كشاورزي، يك درصد روشنايي معابر و 10 درصد ساير موارد است که 50 درصد فروش انرژي از مشتركان مصارف خانگي، 10 درصد از فروش عمومي، 10 درصد بخش كشاورزي و 12 درصد فروش انرژي مربوط به مشتركان بخش صنعت است.


١٣:٢٨ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٧٩٧    /    تعداد نمایش : ٥٧٠