چاپ        ارسال به دوست

حضور مدیر عامل شرکت توزیع برق غرب مازندران در ویژه برنامه بحران برف در شبکه طبرستان

مهندس فرح زاد مدیر عامل شرکت توزیع برق غرب مازندران با حضور در برنامه ضربان برق (ویژه برنامه بحران برف آذرماه 95) در سخنانی اظهار داشت: بر اثر بارش سنگین و کم سابقه برف آذر ماه 1395 در سطح منطقه و بروز خسارت های عمده به تاسیسات شبکه که موجب قطع متناوب برق 35 درصد از مشترکان شرکت شد، با حضور به موقع و شبانه روزی همکاران پرتلاش این شرکت، برق تمامی مشترکان در کوتاه ترین زمان وصل شد.
وی در خصوص عمده مشکلات ایجاد شده در شبکه برق گفت: قطع سرشاخه یا سقوط درخت بر روی شبکه و پارگی سیم فشار متوسط و فشار ضعیف، شکستگی یا معیوب شدن براکت و کنسول فلزی یا چوبی، پارگی کابل سرویس مشترکان، سوختن فیوز داخل تابلوهای توزیع و فیوز کت اوت سر ترانس،   شکستگی انواع تیر در شبکه های فشار متوسط و فشار ضعیف و همچنین معیوب شدند ترانس و تابلوهای توزیع از مهم ترین این مشکلات بود.
فرح زاد خاطر نشان کرد: عدم وجود ژنراتور و برق اضطراری در مراکز حساس به ویژه چاه های آب و منابع تامین آب شرب و متعاقب آن قطع آب، برنامه ریزی عملیات بازیابی شبکه های برق را با مشکل روبرو کرد.
وی با بیان اینکه میزان برف در برخی از مناطق بیش از 60 سانتی متر و در مناطق بالادست و کوهستانی حتی به 120 سانتی متر نیز رسیده بود، افزود: بر اساس آمار و اطلاعات دریافتی از مرکز کنترل شبکه، شبکه های برق شهرستان های نور، نوشهر، عباس آباد و چالوس بیشترین خسارات را در این بحران متحمل شدند.
مدیر عامل شرکت توزیع برق غرب مازندران به تعداد اکیپ های عملیاتی حاضر در این بحران اشاره و اظهار داست: بیش از 170 اکیپ عملیاتی و امدادی مشتمل بر همکاران امورهای هشتگانه و ستاد شرکت در کنار اکیپ های اعزامی از استان های معین شامل گیلان، گلستان، البرز، قزوین، تهران بزرگ، سمنان و مازندران که جا دارد از تمامی این عزیزان سپاسگزاری کنم، با بیش از 700 نفر کار بازسازی و ترمیم نقاط آسیب دیده را انجام دادند.
وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به پراکندگی و وسعت خرابی ها و ضرورت تسریع در امدادرسانی، تمامی نیروهای امدادی با رعایت کامل مسایل و موارد ایمنی با کمترین مشکل کار خود را انجام دادند.


١٢:٤١ - شنبه ١٣ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٧٣٥    /    تعداد نمایش : ٦٧٦