چاپ        ارسال به دوست

بهار همدلی در خزان برفی غرب مازندران

مهندس فرح زاد مدیر عامل شرکت توزیع برق غرب مازندران در سخنانی اظهار داشت: بر اثر بارش سنگین و کم سابقه برف آذر ماه 1395 در غرب مازندران و بروز خسارت به تاسیسات شبکه و متعاقب آن قطع برق حدود 35 درصد از مشترکان، همکاران این شرکت در کوتاه ترین زمان نسبت به وصل برق اقدام نمودند. 
وی در خصوص عمده مشکلات ایجاد شده در شبکه برق گفت: قطع سرشاخه یا سقوط درخت بر روی شبکه و پارگی سیم فشار متوسط و فشار ضعیف، شکستگی یا معیوب شدن براکت و کنسول فلزی یا چوبی، پارگی کابل سرویس مشترکان، سوختن فیوز داخل تابلوهای توزیع و فیوز کت اوت سر ترانس،   شکستگی انواع تیر در شبکه های فشار متوسط و فشار ضعیف و همچنین معیوب شدند ترانس و تابلوهای توزیع از مهم ترین این مشکلات بود.
فرح زاد تصریح کرد: عواملی همچون سقوط انواع درختان در مسیر جاده های مواصلاتی و یخ زدگی و مسدود شدن جاده های دسترسی و همچنین کاهش پوشش شبکه های مخابراتی و ارتباطی و گاه قطع کامل سیستم های ارتباطی، باعث کندی سرویس دهی اکیپ های عملیاتی می شد.
وی خاطر نشان کرد: عدم وجود ژنراتور و برق اضطراری در مراکز حساس به ویژه چاه های آب و منابع تامین آب شرب و متعاقب آن قطع آب، برنامه ریزی عملیات بازیابی شبکه های برق را با مشکل روبرو کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق غرب مازندران با بیان اینکه میزان برف در برخی از مناطق بیش از 60 سانتی متر و در مناطق بالادست و کوهستانی حتی به 120 سانتی متر نیز رسیده بود، افزود: بر اساس آمار و اطلاعات دریافتی از مرکز کنترل شبکه، شبکه های برق شهرستان های نور، نوشهر، عباس آباد و چالوس بیشترین خسارات را در این بحران متحمل شدند.

وی به تعداد اکیپ های عملیاتی حاضر در این بحران اشاره و اظهار داست: بیش از 170 اکیپ عملیاتی و امدادی مشتمل بر همکاران امورهای هشتگانه و ستاد شرکت در کنار اکیپ های اعزامی از استان های معین شامل گیلان، گلستان، البرز، قزوین، تهران بزرگ، سمنان و مازندران با بیش از 700 نفر کار بازسازی و ترمیم نقاط آسیب دیده را انجام دادند.
فرح زاد ضمن تقدیر از تلاش های نیروهای زحمتکش صنعت برق، اضافه کرد: با وجود برودت شدید هوا و استمرار آن و ثبت دماهای تا هفت درجه زیر صفر، خانواده بزرگ صنعت برق توانست با همت و همیت مثال زدنی و روحیه بالای همدلی، بحران اخیر را پشت سر بگذارد.
وی برآورد اولیه خسارت وارده شامل هزینه تامین تیر و سیم و یراق آلات، تامین البسه و خوراک و اقامت اکیپ های اجرایی و هزینه های جانبی را بالغ بر 100 میلیارد ریال اعلام کرد.


 


٠٨:١٧ - پنج شنبه ١١ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٧٣٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٤