چاپ        ارسال به دوست

مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر در مراسم برق رسانی به روستای ورکلو:

تلاش های جهادی در برق رسانی به روستاها در حال انجام است

مهندس چهل امیرانی مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر در حاشیه مراسم برق رسانی به روستای صعب العبور ورکلو از توابع بخش مرزن آباد شهرستان چالوس که به همت تلاشگران شرکت توزیع برق غرب مازندران برق دار شد، با اعلام این مطلب گفت: پیش از انقلاب 4 هزار و 367 روستای برق دار درکشور وجود داشت که این رقم در حال حاضر در حدود 57 هزار و200 روستا رسیده که تا پایان سال جاری این رقم به 57 هزار و 300 روستا می رسد.

وی افزود: در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب در هر روز به چهار روستا برق رسانی شده که نشان دهنده حرکت جهادی در حوزه برق رسانی به روستاهاست.

چهل امیرانی ادامه داد: امسال بر اساس بند"د" تبصره 6 قانون بودجه 97 در حدود 450 میلیارد تومان برای بخش روستایی اعتبار در نظر گرفته شده که در سه بخش ایجاد زیر ساخت های بالادستی برای برق های منطقه ای و پست های فوق توزیع و در بخش توزیع نیز توسعه و نگهداری شبکه های موجود و دیگری برق رسانی به روستاهای فاقد برق در نظر گرفته شده است که بر این اساس برق رسانی به 570 روستا در برنامه قرار گرفته است که بخش از محل اعتبارات داخلی توانیر و بخش از محل عوارض برق تامین می شود که با توجه به افزایش قیمت تجهیزات برق رسانی به 300 روستا امکان پذیر است.

وی در تکمیل صحبت های خود گفت: در حوزه مازندران از محل عوارض برق 25 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که از این مقدار 11 میلیارد تومان برای توسعه روستایی غرب مازندران در نظر گرفته شده است. برای توسعه روستایی برق منطقه ای 7 میلیارد اختصاص داده شده است که در مجموع تخصیص مناسبی برای استان مازندران است.


١٢:٠٥ - يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٠٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٦