چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران در جمع سرپرستان شعب بانک های عامل غرب استان:

نقش بانک ها در مدیریت مصرف برق بسیار ارزنده است

مهندس کیوان فرح زاد مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران در نشستی با سرپرستان بانک های عامل غرب مازندران که با استقبال آنها مواجه بود، با اعلام این مطلب گفت: استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف و کاهش تعداد وسایل روشنایی تا حد مطلوب و استفاده از لوازم سرمایشی در حد دمای آسایش (24 تا 26 درجه سانتیگراد) از مهم‌ترین اقدامات بانک ها برای کاهش مصرف برق بوده است.

تامین قسمتی از  برق مصرفی ساختمان‌ بانک ها با استفاده از انرژی های نو مانند سلول‌های خورشیدی، یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات برای کاهش مصرف برق شهری است،

تغییر دمایمحیط و حفظ آن در دمای آسایش ( 24 تا 26 درجه سانتیگراد) باعث کاهش مصرف انرژی شده، به طوری که اثر این اقدامات در هزینه برق مصرفی واحدهای بانکی به خوبی مشاهده خواهد شد.

وی ادامه داد: کاهش حداقل ۳۰ درصدی ظرفیت برودت ساختمان ها، خاموش شدن یا به حداقل رسیدن وسایل برودتی ساختمان ها در خارج از ساعت اداری، کاهش ۵۰ درصدی مصارف روشنایی فضاهای اداری در طول روز و ساعات اداری، استفاده حداکثری از نور طبیعی روز برای روشنایی، از راهکارهای مهم کاهش مصرف برق در بانک ها است.

كاهش  10 درصد از مصرف انرژي برق توسط بانک ها در تابستان سال جاري به نسبت مدت مشابه سال قبل، بهره گیری از IOT  ومديريت مصرف برق تجهيزات سرمايشي و تنظيم دماي محيط كار از جمله انتظارات شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران از بانک ها برای تابستان سال جاری در جهت همکاری برای گذر از پیک تابستان است.

فرح زاد تاکید کرد: تعيين فردي مجرّب، آموزش ديده و واجد شرايط به عنوان ممیز انرژي ساختمان و تاسيسات و همچنين نظارت بر اقدامات مديريت مصرف و همکاری با صنعت برق، از ديگر انتظارات اين شركت از بانک ها در اجراي شايسته برنامه هاي مديريت مصرف برق به شمار مي رود.

 


١٤:٢٧ - چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨١    /    تعداد نمایش : ٨٣