چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران:

انشعابات غيرمجاز به ضرر مشتركان قانوني برق تمام مي شود

مهندس کیوان فرح زاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران در حاشیه اجرای این طرح گفت:وجود انشعاب برق هاي غيرمجاز معضل بزرگي در صنعت برق محسوب مي شود كه ضمن آسيب به بيت المال و تاسيسات شبكه هاي برق ، صدمات جبران ناپذير جاني و نيز آسیب به وسايل برقي ساير مشتركين برق به دليل بروز افت ولتاژ و نوسان ايجاد كرده است.

وی یکی از مشکلات استفاده از انشعابات غیرمجاز را مصرف غیرمتعارف آنان دانست و گفت: با توجه به اینکه برق مصرفی این انشعابات محاسبه و پولی بابت آن پرداخت نمی‌شود مصرف آنان ۲ تا ۳ برابر مصرف متعارف و معمولی هر خانوار است که از این بابت هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ بروز اتصالی‌ها و اشکالات فنی خسارت زیادی به شرکت وارد می‌شود و می توان گفت؛ برق هاي غيرمجاز ساختار مطمئن و استاندارد شبكه و تاسيسات برق را مختل مي كند.

فرح زاد گفت: كاهش تعداد انشعابات غيرمجاز در هدر رفت انرژي و خسارات ناشي از آن بسيار موثر است و در ضمن مي توان از هزينه هاي صرفه جويي شده براي اجراي برنامه هاي توسعه اي استفاده كرد.

گفتنی است طی سه روز برگزاری مانور مبارزه با برقهای غیرمجاز تعداد ۱۰۴۲ کنتور تست و بازرسی شد که از این تعداد ۱۶۶ کنتور دستکاری شده کشف گردید و تعداد ۹۰ دستگاه کنتور معیوب نیز تعویض شد.

همچنین در طی بازدیدهای صورت گرفته از لوازم اندازه گیری تعداد ۲۵۹ انشعاب مستقیم و فاقد کنتور مشاهده و نسبت به قطع آنها اقدام لازم صورت گرفت.

 

 


١١:٣٩ - يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨٠    /    تعداد نمایش : ١٧٠