چاپ        ارسال به دوست

توسط شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران انجام شد:

اجرای فاز دوم مانور اصلاح و بهینه شبکه برق فشار متوسط در جاده کندوان

مهندس كيوان فرح زاد مدير عامل شركت توزيع نيروي برق غرب مازندران با اعلام اين مطلب گفت: منطقه كندوان به عنوان يكي از مناطق قديمي، بومي نشين و با تراكم بالاي مشتركين روستايي شهرستان چالوس از بيش از ١٩٠ ترانسفورماتور توزيع با ظرفيت نزديك به ١٧ هزار كيلوولت آمپر و بيش از ٣٠ فرعی فشار متوسط تغذيه مي شود.

وي افزود: بروز تندبادهاي شديد، بارش برف و كولاك در فصل پاييز و زمستان و تحميل خاموشي هاي ناخواسته و از سوي ديگر صعب العبور بودن مسيرهاي دسترسي به خطوط برق و يك طرفه شدن مسيرهاي تردد از مرزن آباد به سمت تهران و بالعكس، عدم آنتن دهي تلفن همراه و ... سبب طولاني شدن زمان رفع عيب و نارضايتي مردم وكاهش عمر تجهيزات توزيع مي شود. از اين رو برداشت اطلاعات معایب موجود در شبکه برق بصورت تیر به تیر انجام و پس از پياده سازي اطلاعات و تجزيه و تحليل نتايج حاصله مقرر شد مانور جهادي تعميرات شبكه فشار متوسط به منظور رفع موارد ياد شده با رويكرد مهندسي و در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتي مطابق فرمايشات مقام معظم رهبري انجام شود.

فرح زاد ادامه داد :هدف از اجراي این مانور، تاكيد بر لزوم توجه بيش از پيش به تعميرات پيشگيرانه، افزايش پايداري و قابليت اطمينان شبكه فشار متوسط، كاهش هزينه هاي تعمير و تعويض تجهيزات با جلوگيري از معيوب شدن آنها در اثر عبور جريان اضافي، رفع عيوب ترانس ها و كابل ها و جلوگيري از پيري زودرس عايقي يا سوختن آنها، تنظيم فلش هادي هاي فشار متوسط، شاخه زني و افزايش پايداري، كاهش خاموشي هاي منطقه و بالا بردن ايمني شبكه با حذف نقاط خطر آفرين و اصلاح شبكه هاي نا ايمن است.


٠٨:٥٩ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٧٧    /    تعداد نمایش : ١١٦